BANNERBESADERHABERLER

BESADER 6. Olağan Genel Kongresi Yapıldı

BESADER olarak, tüzük gereği iki yılda bir yaptığımız Olağan Genel Kongrelerimizin 6.sını 20 Aralık 2019 Cuma günü Eyüp’teki İMH Bahariye Mevlevihane’sinde gerçekleştirdik.

Sunuculuğunu Hayri Özturan’ın yaptığı, üyelerimiz, öğrencilerimiz ve Balkan gönüllülerinden oluşan güzide bir topluluğun şahitliğinde gerçekleşen 6. Olağan Kongremiz, sahil kenarında yapılan yemek ikramını müteakip, Kur’an tilaveti ile başladı.

Kur’an tilavetini ardından, kongre sürecine geçildi. Öncelikle BESADER’in geçmiş dönemde yaptığı çalışmaları ve hizmetleri anlatan bir sunum yapıldı. Dernek başkanımız Semih ŞENKARDEŞLER’in, sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdiği sunum büyük bir ilgiyle takip edildi. Özellikle, BESADER’in yeni merkezine taşınmasıyla birlikte başlattığı kurslar, dersler ve seminerlerin yanı sıra, Hanımlar Komisyonumuzun faaliyetleri, Selimpaşa Erkek ve Silivri Kız İmam Hatip Lisesi’ne yerleştirilen Balkanlı öğrencilerle ilgili çalışmalar, Selimpşa İHL erkek öğrenci yurdunun kullanımına ve idaresine ilişkin MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol, öne çıkan ve dikkat çeken başlıklar oldular.

Müteakiben Kongrenin diğer gündemlerine geçildi. Gündem gereği önce kongreyi yönetmek üzere Divan Heyeti oluşturuldu. M. Vefa BERKLİ’nin teklifi ile Birol BILDIRCIN, Orhan KITAY ve Abdülnasır VATANSEVER Divan Heyetine seçildiler. Divan heyetinin yönetiminde sırasıyla; Yönetim ve denetim kurullarının faaliyet ve hesap raporlarının okunması, tahmini bütçenin görüşülmesi ve oylanması, Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimi gerçekleştirildi. Açık oylama ile yapılan seçim sonucunda, salonda mevcut üyelerin tamamının oylarıyla, 20 kişiden oluşan yeni yönetim ve denetleme kurulu yedekleriyle birlikte belirlenmiş oldu.

[ngg src=”galleries” ids=”46″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Buna göre yeni yönetim aşağıdaki isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU
Adil KALKAN
Abdülnasır VATANSEVER
Birol BILDIRCIN
Bülent UÇAN
Memet Fatih PEHLİVAN
Sami ÇAVUŞ
Semih ŞENKARDEŞLER

DENETLEME KURULU
Ahmet AKIN
Hayri ÖZTURAN
Mustafa VELİOĞLU

YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Bülent ERATA
Şevket KALKAN
Hakan Hasan YÜRÜTKEN
Mehmet SEVİM
Murat SANCAKLI
Nejat VATANSEVER
Muhammet Vefa BERKLİ

DENETLEME KURULU (YEDEK)
Abdullah Dide ŞENTÜRK
Mehmet ALTUNDERE
Zekayi ŞEKERCİ

Son olarak, dilek ve temenniler bölümünde, BESADER’in kurucu başkanı Yunus TORPİL kısa bir selamlama konuşması yaparak, geçmiş yönetim kurluna yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve BESADER’in yeni dönemde daha verimli ve hayırlı çalışmalara imza atacağını umduğunu söyledi.